dhana.czdhana.cz

Dhana je sánskrtské slovo, jenž znamená hojnost, poklad a peníze

Rak

Rak Rak Rak Rak

V Raku do nás najednou narazí léto.Slunce nás svými nemilosrdnými horkými paprsky donutí odložit naše vymakané kryty zimních špeků, tvarohové kůže a vůbec dalších komplexů neboli odejít z kina iluzorních filmů o nás samých a rychlým střihem se ocitnout nazí před vyvolávacím kladívkem na aukci s bílým masem. Před dotěrnými a nenechavými slunečními paprsky si připadáme jako Šrámkova Helenka z hájovny po svatební hostině a před prubířskou svatební nocí.

Každých volných 5 minut musíme v rámci společenského bontónu s nadšeným výkřikem vyrazit nadočkavě na kole na pročůrané koupaliště. Nastanou první konfrontace mezi celoročně poctivě načechrávanými představami o dovolené a realitou. V práci či ve škole musíme opustit zaběhané stereotypy a vysezená křesílka a protahovat si šlachy v provizorním prázdninovém provozu.

Avšak jak dole, tak nahoře. Toho kosmického oplodňujícího zázraku si pro samou hektičnost nikdo ani nevšimne. Slunce v aféliu postoupilo část svého mocného vlivu. A i přes horké a suché polední hodiny je ve vzduchu jakýsi závoj, jakoby se Luna svým měsíčním třpytem nenápadně proplížila v zakletém a zakázaném čase ke svému milovanému Slunci. A před zraky všech, v poledním žáru a oslepujícím světle, probíhá ten jedinečný kosmický tanec splynutí.

Slunce připravilo svými paprsky pro svojí milovanou nepřekonatelnou a nezapomenutelnou hostinu. Pokládá Luně na břicho ty metráky dozrávajících jahod, třešní, meruněk a borůvek, na jejichž nezakonzervovatelnou, jedinečnou a rozmazlující chuť, vůni a barvu s neuhasitelnou touhou vzpomínáme po celý zbytek roku, stejně jako s neuhasitelnou žízní budeme po zbytek života vzpomínat na jedinečnou, jedinou a rozmazlující mateřskou náruč.

Letním slunovratem ovšem dává Luna vědět, že jako správná manželka nenápadně, pomalu a nenávratně přebírá do svých rukou otěže celé domácnosti.

Kontaktní údaje

Alexandra Lechovská

V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat.
Adresa: Riegrova 25, České Budějovice ( "modrá vrata, modré dveře")
Telefon: +420723567837
Email: info@dhana.cz
IČ: 15878953