dhana.czdhana.cz

Dhana je sánskrtské slovo, jenž znamená hojnost, poklad a peníze

Lev

Lev Lev Lev Lev

Ve znamení Lva zdánlivě není o čem psát. Začíná i končí výlety za hranice všedních dnů a mezitím svítí sluníčko a občas nějaká ta bouřka a přívalový déšť.

Ale ne. Slunce, ten největší drogový dealer, samo omámené jako zdravý mladý muž na svatební cestě. Před jeho všem a zdarma rozdávanými téměř smrtelnými dávkami v těch nejjemnějších injekčních jehličkách schováváme naše zpocená a horkem zcepenělá těla do stinných kobek hotelových pokojů.

A o poledních rozpálenými ulicemi měst poletují pouze celoroční běsi uniklé z našich Sluncem zdrogovaných těl. Spojují se do stále větších peřinek podobně jako sněhové vločky, padají vzhůru ke hvězdám aby pak, už jako obrovská lavina temnoty, zčernala do bouřkových mraků. Blesky vládce bohů je spálí a přívalový déšť spláchne do moří.

Nám zůstane jen homeopaticky léčivá dávka neškodných iluzí, abychom si ji jako lehkou bundičku přehodili přes ramena na večerní a noční potulky neznámými městy. Aby nám zůstal klíček ke vrátkům bezbřehé kosmické říše fantazie, odkud budeme zase do příštího léta čerpat inspiraci pro přežití.

Se Lvem jsme d´Artagnanem na tajné výpravě za krásnou Constance, Popelkou na plese v šatech z oříšku nebo klademe výbušniny s Bardotovou a s Jeanne Moreau ve Viva Maria. Lev je zapálená cigareta v nemocničním županu. Život je krásný.

Kontaktní údaje

Alexandra Lechovská

V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat.
Adresa: Riegrova 25, České Budějovice ( "modrá vrata, modré dveře")
Telefon: +420723567837
Email: info@dhana.cz
IČ: 15878953